Działalność gospodarcza na Litwie

Litwa jest jedną z bardziej popularnych lokacji zakładania biznesu. Na jej popularność składają się niskie podatki CIT oraz PIT oraz dogodna lokalizacja do prowadzenia biznesu z krajami takimi jak Białoruś i Rosja. Litwa jest jednym z krajów nadbałtyckich, które od upadku bloku wschodniego przeszły głęboką transformację ustrojową. W 2018 roku PKB per Capita na litwie wynosił już 16,700 dolarów i wiele wskazuje, że przez najbliższe lata nadal będzie rósł.

Zaletą prowadzenia działalności na Litwie jest mniejszość polska, pozwalająca na łatwe pozyskanie kontaktów biznesowych. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego rozpoczęcia biznesu w środowisku znającym język polski. Mniejszość polska znająca lokalny rynek, zwyczaje i przepisy pomoże w zorganizowaniu waszych pierwszych działań. Litwa jest doskonale ulokowana jeśli chodzi o biznes polegający na produkcji i eksporcie.

Zalety prowadzenia działalności gospodarczej na Litwie:

  • podatek PIT w wysokości 24%,
  • możliwość uzyskania zwolnienia podatkowego lub dużych ulg podatkowych od podatku PIT (do 15%),
  • podatek CIT w wysokości 15%,
  • łatwość w rozliczaniu dochodów spółki przy wypłacie dywidendy,
  • odsetki oraz przychody z praw autorskich opodatkowanie stawką podatkową w wysokości 10%,
  • należności licencyjne nie podlegają opodatkowaniu,
  • dodatkowa możliwość obniżki stopy podatkowej do poziomu 13% w przypadku kiedy firma nie przekracza obrotów w wysokości ok. 300 tys. EURO oraz liczba pracowników jest mniejsza niż 10,

Jeśli interesuje was rozpoczęcie działalności na Litwie i szukacie sposobów optymalizacji pdoatkowej swojego przedsiębiorstwa skontaktujcie się z nami. Pomożemy wam w przeprowadzaniu całego procesu i wszystkich formalności z nim związanych. Oferujemy pomoc prawną oraz doradztwo gospodarcze na każdym etapie inwestycji.

Możecie się z nami skontaktować przez adres email lub numer telefonu podatny w zakładce KONTAKT.